Kayseri Çıkışlı Edirne İstanbul…
Istanbul
Rezervasyon Seçenekleri
Seç Tarih
Kimler Kaç Kişi Fiyat
Yetişkinler ₺895 ₺895

Toplam TRY ₺895
Şimdi Para Yatır TRY ₺313.25

Detaylar

Açıklama

Kayseri Çıkışlı

EDİRNE - İSTANBUL  TURU

4 Gece 5 Gün

 

3 Gece Konaklamalı

 

1.GÜN Gece Yolculuğu

 

      18:00 Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından 38 Travel otobüs içi ikramlarımız eşliğinde ilk durağımız Edirne'ye  gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN  Edirne - Karaağaç - Tarihi Meriç köprüsü - Lozan Anıtı -  Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı - Adalet Kasrı - Fatih ve Saray Köprüleri - Cihannüma Kasrı - Kum Kasrı ve Hamamı - II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi - Üç Şerefeli Camii - Eski Camii (Ulu Camii) - Selimiye Camii - Arasta Çarsısı

 

      Sabah saatlerinde güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz.  Günümüzün  ilk durağı  eski çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne’ye ulaşıyoruz. Daha Sonra 24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşması ile Türk topraklarına katılan Edirne'ye 4 km uzaklıktaki Karaağaç’a gidiyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı ve tarihi tren istasyonunu gördükten sonra çay molası veriyoruz . Serbest zamanda bölge insanının sıcak sohbetlerine katılabilirsiniz. Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönüyor ve önemli bir kültür mirası olan camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne'de; tarihi Kırk pınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı(Panoramik), Fatih ve Saray Köprüleri(Panoramik), Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan'ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı(Panoramik), Kum Kasrı ve Hamamı(Panoramik), Balkan Şehitliği 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerini yapıyoruz. Ardından öğle yemeği için  Meşhur Edirne Ciğerinin tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından şehir merkezinde bulunan ,kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan'ın ustalık eserimdir dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarsısı gezilerinden sonra Edirne'nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne'nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Edirne turumuzun ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Edirne'de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Konaklama Yeri: Edirne

* Güzergah: Edirne

 

3. GÜN  Dolmabahçe Sarayı - Ayasofya Müzesi - Yerebatan Sarnıcı - Alman Çeşmesi - Sultanahmet Camii - Topkapı Sarayı - İstiklal Caddesi

 

      Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerine ev sahipliği yapmış Dolmabahçe Sarayı'nı rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Sonrasında Tarihi Yarımada'ya doğru yol alıyoruz. Dünyanın en büyük 3. kilisesi olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen Ayasofya Müzesini rehberimizden detaylarıyla öğrendikten sonra Yerebatan Sarnıcı'na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa'nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı'na doğru yürüyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Doğu Roma'nın başlangıç noktası sayılan Milion Taşını ve Su Terazisi'ni görüyoruz. Hipodromdaki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu'na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş(obelisk), Yılanlı(burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam edecek. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizi yiyip, enerji depoladıktan sonra turumuzun ikinci kısmıyla devam ediyor ve yapıldığı dönemin tek 6 minareli cami olma özelliği taşıyan Sultanahmet Camii'ni geziyoruz. Muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii'ni dolaştıktan sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra, doğanın İstanbul'a bahşettiği en güzel manzarayla; boğaz manzarasıyla turumuzu tamamlıyor ve İstanbul'un en meşhur sokaklarından biri olan İstiklal caddesinde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda caddedeki lezzet duraklarını keşfetme fırsatı yakalamış oluyoruz. İstiklal caddesin de geçirdiğimiz serbest zamanın ardından aracımızla buluşarak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Konaklama Yeri: İstanbul

* Güzergah: Edirne - İstanbul

 

 

4.GÜN Eminönü - Süleymaniye Camii - Eyüp Sultan Camii - Pierre Loti Tepesi  

 

      Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, iki kıta üzerine kurulu İstanbul’un incisi olan boğaz turumuza başlıyoruz (Extra). Yaklaşık bir saat boyunca sürecek olan gezimizin ardından Eminönün’den aracımıza binerek Mimar Sinan’ın İstanbul’a bırakmış olduğu en güzel eser olan Süleymaniye Camiini ve külliyesini geziyoruz. Kanuni Sultan Süleyman ve Eşi Hürrem Sultanın türbelerini ziyaret ettikten sonra İstanbul’un kutsallığının simgesi olan Eyyüp el Ensari’nin de kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan Camiine geçiyoruz. Burada rehberimizden eserlerin orijinalleri hakkında bilgiler alıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, İstanbul’un en güzel manzaralarından olan Pierre Loti Tepesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Haliç Manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra aracımızla binerek otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Taksim'e gidiyoruz. (Ekstra)

* Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Konaklama Yeri: İstanbul

* Güzergah: İstanbul

 

5.GÜN  Büyükada - Aya Yorgi Kilisesi - Sapanca Gölü - Kayseri

 

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ilk olarak muhteşem bir eğlence deneyim yaşayabileceğimiz Prens adalarının en büyüğü olan Büyük adaya gitmek üzere feribota bineceğimiz istasyona doğru yol alıyoruz adaya varışımızın ardında öncelikle dileyen misafirlerimiz Adaların en büyük sembollerinden biri olan Fayton turu alıp (Ekstra) tüm adayı fayton ile gezebilirler. Dileyenler ise adanın güzel tarihi yalılarının arasından yürüyerek Aya Yorgi Manastırına ulaşabilir ve orada inanılmaz güzel deniz manzarası karşısında çay veya kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Adada alacağımız öğle yemeği ve serbest zamanın ardından tekrardan İstanbul'a dönüyoruz. Aracımız ile buluştuktan sonra Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Dönüş yolculuğumuzda yolumuz üzerinde bulunan  Sapanca Göl'ünde serbest zaman veriyoruz ve  ardından  Kayseri'ye  dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Gece saatlerinde Kayseri'ye ulaşıyor ve bir başka 38 Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergah: İstanbul - Kayseri

 

Günler : 4 |  Gece : 3

 

DAHİL OLANLAR

 

*Ulaşım

*1 Gece Edirne Konaklama

*2 Gece İstanbul Konaklama

*Profesyonel Rehberlik

*Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah Kahvaltısı

*Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği

*Büyük Ada Feribot Ücretleri

*1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

*38 Travel Araç İçi İkramları

*Yardımcı Rehberlik

 

HARİÇ OLANLAR

 

*Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Müze Ören Yeri Girişleri – Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Tüm Özel Harcamalar

 

 

****NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.****

                       *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

 

 

 

TARİH/PANSİYON

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

İKİ YETİŞKİN YANINDA

3 - 6,99 YAŞ ÇOCUK

İKİ YETİŞKİN YANINDA

7 - 11,99 YAŞ ÇOCUK

0 - 2,99 YAS BEBEK KOLTUK ALINIRSA

19.04.2019 - 23.04.2019- Yarım Pansiyon

945,00 TL

895,00 TL

1.145,00 TL

1.095,00 TL

645,00 TL

595,00 TL

795,00 TL

745,00 TL

350,00 TL

12.06.2019 - 16.06.2019- Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.195,00 TL

1.145,00 TL

695,00 TL

645,00 TL

845,00 TL

795,00 TL

350,00 TL

24.07.2019 -28.07.2019- Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.195,00 TL

1.145,00 TL

695,00 TL

645,00 TL

845,00 TL

795,00 TL

350,00 TL

14.08.2019 - 18.08.2019- Yarım Pansiyon

1.045,00 TL

995,00 TL

1.245,00 TL

1.195,00 TL

745,00 TL

695,00 TL

895,00 TL

845,00 TL

350,00 TL

24.10.2019 - 28.10.2019- Yarım Pansiyon

945,00 TL

895,00 TL

1.145,00 TL

1.095,00 TL

645,00 TL

595,00 TL

795,00 TL

745,00 TL

350,00 TL

 


İlke ve Şartlar

GENEL ŞARTLAR//SÖZLEŞME 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İPTAL – DEVİR ACENTE, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi kalkış saatinden 24 saat öncesinde iptal veya tehir edebilir. Bu durumda TÜKETİCİ'nin tazminat hakkı yoktur. Promosyon turların hiçbir şekilde iptali iadesi bulunmamaktadır. TÜKETİCİ'nin hiçbir şekilde tazminat hakkı yoktur. TÜKETİCİ, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. TÜKETİCİ, cayma hakkının süresi içerisinde kullanmamasına rağmen hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ACENTE'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. TÜKETİCİ tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. TÜKETİCİ'nin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır TÜKETİCİ ,gezinin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. TÜKETİCİ, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel ACENTE'sine sunmakla yükümlüdür TÜKETİCİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; ACENTE TÜKETİCİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde TÜKETİCİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. ACENTE gerekli gördüğü durumlarda TÜKETİCİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında ACENTE' hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. TÜKETİCİ bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir. ACENTE'nin olası tur iptali bildirimleri, her TÜKETİCİ' ye münferiden yapabileceği gibi, internet sitesinde de duyurabilir. TÜKETİCİ bu durumu peşinen kabul eder. REHBER TAVSİYESİ Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız. ÖNEMLİ NOTLAR Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır. Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir. Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden 38 Travel kesinlikle sorumlu değildir. Turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ' Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. ULAŞIM ARAÇLARIMIZ Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. OTOBÜSLER: (28 - 44 Kişi Sayılarında Kullanılır) MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima MIDIBUSLER: (19 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, MINIBUSLER: (13-18'e kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Tutulanlar


İstek listesine ekle
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya güncellenemez