Kayseri Çıkışlı Karadeniz Yayla…
Trabzon
Rezervasyon Seçenekleri
Seç Tarih
Kimler Kaç Kişi Fiyat
Çocuk ₺0 ₺0
Bebek ₺0 ₺0

Toplam TRY ₺895
Şimdi Para Yatır TRY ₺313.25

Detaylar

Açıklama

Kayseri Çıkışlı

KARADENİZ YAYLA RÜYASI VE BATUM TURU

 4 Gece 5 Gün

3 Gece Konaklamalı

1.GÜN Gece Yolculuğu

      22:00 Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından  otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Sivas-Gümüşhane yolu üzerinden Trabzon'a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz. (Hareket saati değişiklik gösterebilir.)

 

2.GÜN Zigana Geçidi – Hamsiköy - Sümela Manastırı - Maçka  - Trabzon – Sürmene  - Rize - Ayder Yaylası

      Güzergahımız üzerinde bulunan Gümüşhane’de meşhur pestil kömenin tadına baktıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana’ya varıyoruz. Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1690 metre uzunluğundaki Zigana Tünelinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında kahvatımızı alacağımız tesise geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından  ismi Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsiköy’ü panoramik olarak görüp meşhur sütlacının tadına bakmak için kısa bir mola vereceğiz. Ardından Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka'ya doğru yolumuza devam ediyoruz ve Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyoruz. Daha sonra Karadağ'ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırına çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane - Ayazma (Şifalı Su) - Su kemerleri - Kilise'de ki Freskleri vb. yapıları gördükten sonra otobüsümüzden indiğimiz yere geliyoruz. (Not: Sümela Manastırı restorasyonda olduğu için açılış tarihi bilinmemektedir. Manastır dışarıdan görülebilmektedir. Turumuzun gerçekleştiği tarihte manastır açık olursa içeriye girilecektir.) Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Trabzon şehir merkezine geliyoruz ve meşhur Akçaabat Köftesini tatma fırsatını buluyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Sürmene'ye varıyoruz. Dünya’ya adını duyurmayı başarmış el yapımı sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında konaklama yapacağımız Ayder Yaylasına doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Hamsiköy’de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Trabzon’da  menü olarak alınacaktır. (Ekstra 30,00 TL – 40,00 TL)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Kayseri - Sivas - Gümüşhane - Trabzon – Rize – Ayder Yaylası
* Konaklama Yeri: Ayder Yaylası

 

3.GÜN Ayder Yaylası – Avusor Yaylası – Huser Yaylası – Mucit'in Yeri – Tar Şelalesi

      Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında mis gibi Ayder havasını aldıktan sonra dolmuşlarımıza binerek Kaçkarların eteğinde yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren Avusor Yaylası’na ulaşıyoruz.   Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor. Yaylaya çıkıp Kaçkarlar’ı karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında  bulutların üzerinde yer alan Huser Yaylasına doğru devam ediyoruz.(Ekstra Avusor  - Huser Yaylası Minibüs ile Transfer 50,00 TL) Rakımı ve konumu açısından Ayder'e bağlı tüm yaylalar ve sıralı Kaçkar Dağları'nın eşsiz manzarasını görme imkânı sunmaktadır. Bölgenin en iyi manzaralı yaylası olup, genelde ziyaretçilerin en çok keyif aldığı yaylalardan biridir. Hele bir de hava güneşli ise bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahiptir.  Bulutların üzerinde salıncaklar ile sallanma ve fotoğraflar çekme imkanı buluyorsunuz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra Ayder Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeğimizin ardından Türkiye’nin en yüksek şelalesi ünvanını taşıyan Bulut Şelalesi’ne (Tar Şelalesi) 2 kilometrelik bir patika yoldan yürüyerek ulaşıyoruz. Yaklaşık 250 metrelik bir yükseklikten dört kademede düşen şelalenin tamamını görmek neredeyse imkânsızdır. Sisin olmadığı günlerde bile şelalenin tepesi bulutlarla yarışıyor. Fotoğraf molası için vereceğimiz serbest zamanın ardından Meşhur Mucit’in Yerine ulaşıyoruz. Burada tereyağı, bal, mısırunu ve peynir alma imkanı bulabilirsiniz. Alış verişin ardından Ayder Yaylasındaki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile eğlenceye gidiyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Ayder Yaylasında menü olarak alınacaktır.(Ekstra 35,00 TL – 50,00 TL)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Ayder Yaylası
* Konaklama Yeri :  Ayder Yaylası

 

4.GÜN Ayder Yaylası - Badara Yaylası - Zilkale - Çinçiva (Şenyuva) Köyü ve Köprüsü - Şimşir Ormanları - Hopa - Batum

      Sabah otelde alınan kahvaltının ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek  Gito’nun gölgesinde bulunan 1860 metre yükseltili 20 haneli küçük ama güzel  Badara Yaylasına ulaşıyoruz. Fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisine giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Karadeniz kıyı bölgesindeki ormanlarda doğal olarak yetişen şimşirlerin ağaç boyutlarına ulaşanları yok edildiğinden, günümüzde ormanlardaki şimşirlerin büyük çoğunluğu çalı boyutlarında görülüyor. Bu toplu yıkımdan en az etkilenmiş olan ve günümüzde büyük boyutlu şimşirlerin orman oluşturabildiği tek yer Çamlıhemşin’deki Şimşir Ormanlarını ziyaret ediyor ve siz değerli misafirlerimiz ile kısa bir yürüyüş yapıyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere Fırtına Deresine ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile hava koşullarına ve müsaitlik durumuna bağlı olarak Fırtına Deresi’nin coşkun sularında Rafting (70,00 TL) ve Zipline (15,00 TL – 20,00 TL)yapıyoruz. (Ekstra)(Rehber uygun gördüğü takdirde yapılacaktır.) Aktiviteler sonrasında Hopa’ya doğru yol alıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği. Akşam yemeğimiz sonrasında Batum’a geçiş yapmak için Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Şehir merkezine dönerek Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz.  Gürcistan’ın dört Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’de Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp hava koşullarına bağlı olarak ışık gösterisini izliyoruz. Gezilerimizin ardından sınır kapısındaki işlemlerimizi tamamlayıp Hopa’daki otelimize geçiyoruz.

ÖNEMLİ UYARI: BATUM’A GİRİŞLER SADECE ÜZERİNDE T.C. KİMLİK NUMARASI YAZAN NÜFUS CÜZDANLARI YA DA PASAPORT İLE GERÇEKLEŞEBİLMEKTEDİR. EHLİYET İLE GİRİŞ YAPILAMAZ. T.C. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR. AVRUPA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GEÇİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR. RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KİMLİK, PASAPORT GEÇİŞ İZNİ ALAMAMAKTADIR. T.C. VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZİN16,00 TL OLAN YURTDIŞI ÇIKIŞ HARÇ PULU KENDİLERİNE AİTTİR.

NOT : BATUM’A GEÇİŞLERDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİK KARTINIZIN SON 10 YILDAN ESKİ OLMAMASI,  YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR VE YENİ KİMLİK KARTI İÇİN BAŞVURU SÜRECİNDEKİ KİMLİK KARTLARIDA GEÇEMEMEKTEDİR. BATUMA GEÇİŞLER TAMAMEN POLİSİN İNSİYATİFİNDEDİR.

ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dâhildir)
* Öğle Yemeği: Fırtına Deresinde menü olarak alınacaktır. (Ekstra 35,00 TL – 50,00 TL)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
* Güzergâh: Ayder – Hopa - Batum
* Konaklama Yeri : Hopa

 

5.GÜN  Borçka Karagöl - Uzungöl- Vatan Çay Fabrikası- Kayseri

      Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında dünyanın en güzel gölleri listesine girmeyi hak eden, muhteşem güzellikte bir bitki çeşitliliği sunan  ve yeşilin her tonunu barındıran Borçka’ya varıyoruz.(Ekstra 40,00 TL) Bizi bekleyen dolmuşlarımıza binerek Karagöl’e ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi almak üzere İyidere’deki  meşhur kuru fasulyenin tadına bakıyoruz ve Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip, alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında Rize üzerinden yolculuğumuza devam edip Of'a geçiyoruz. Solaklı Vadisini takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görme imkanımız oluyor. Uzungöl’de verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler. Serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyor ve çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için Vatan Çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz ve çaylarımızı yudumladıktan sonra Maçka - Gümüşhane - Sivas   üzerinden Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri’ye ulaşıyor ve bir başka 38 TRAVEL organizasyonunda görüşmek dileğiyle, sizlere veda ediyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dâhildir)
* Öğle Yemeği: İyidere’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra 30,00 TL - 40,00 TL)
* Güzergâh: Hopa – Borçka - Kayseri

 

DAHİL OLANLAR

 

 • *Ulaşım
 • *2 Gece Ayder Yaylası’nda Konaklama
 • *1 Gece Hopa’da Konaklama
 • *Profesyonel Rehberlik
 • *Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah Kahvaltısı
 • *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
 • *Batum Gece Turu
 • *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • *38 Travel Araç İçi İkramları
 • *Zilkale - Badara Yaylası – Şimşir Ormanları Transferleri ve Turu
 • *Yardımcı Rehberlik

 

HARİÇ OLANLAR

 

 • *Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • *Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50,00 TL)
 • *Müze Ören Yeri Girişleri – Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri
 • *Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • *Tüm Özel Harcamalar

 

****NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.****

                       *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

 

 

TARİH/PANSİYON

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

İKİ YETİŞKİN YANINDA

3 - 6,99 YAŞ ÇOCUK

İKİ YETİŞKİN YANINDA

7 - 11,99 YAŞ ÇOCUK

0 - 2,99 YAS BEBEK KOLTUK ALINIRSA

05.06.2019/ 09.06.2019-Yarım Pansiyon

995,00 TL

1.190,00 TL

675,00 TL

775,00 TL

350,00 TL

12.06.2019/16.06.2019-Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.190,00 TL

1.150,00 TL

675,00 TL

625,00 TL

775,00 TL

725,00 TL

350,00 TL

19.06.2019/23.06.2019-Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.200,00 TL

1.150,00 TL

675,00 TL

625,00 TL

775,00 TL

725,00 TL

350,00 TL

26.06.2019/30.06.2019-Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.200,00 TL

1.150,00 TL

675,00 TL

625,00 TL

775,00 TL

725,00 TL

350,00 TL

03.07.2019/07.07.2019-Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.200,00 TL

1.150,00 TL

675,00 TL

625,00 TL

775,00 TL

725,00 TL

350,00 TL

10.07.2019/14.07.2019-Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.200,00 TL

1.150,00 TL

675,00 TL

625,00 TL

775,00 TL

725,00 TL

350,00 TL

17.07.2019/21.07.2019-Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.200,00 TL

1.150,00 TL

675,00 TL

625,00 TL

775,00 TL

725,00 TL

350,00 TL

24.07.2019/28.07.2019-Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.200,00 TL

1.150,00 TL

675,00 TL

625,00 TL

775,00 TL

725,00 TL

350,00 TL

31.07.2019/04.08.2019-Yarım Pansiyon

 

995,00 TL

 

1.200,00 TL

 

675,00 TL

 

775,00 TL

350,00 TL

07.08.2019/11.08.2019-Yarım Pansiyon

1045,00 TL

995,00 TL

1.250,00 TL

1.200,00 TL

725,00 TL

675,00 TL

825,00 TL

775,00 TL

350,00 TL

14.08.2019/18.08.2019-Yarım Pansiyon

1045,00 TL

995,00 TL

1.250,00 TL

1.200,00 TL

725,00 TL

675,00 TL

825,00 TL

775,00 TL

350,00 TL

21.08.2019/25.08.2019-Yarım Pansiyon

1045,00 TL

995,00 TL

1.250,00 TL

1.200,00 TL

725,00 TL

675,00 TL

825,00 TL

775,00 TL

350,00 TL

28.08.2019/01.09.2019-Yarım Pansiyon

1045,00 TL

995,00 TL

1.250,00 TL

1.200,00 TL

725,00 TL

675,00 TL

825,00 TL

775,00 TL

350,00 TL

04.09.2019/08.09.2019- Yarım Pansiyon

995,00 TL

945,00 TL

1.200,00 TL

1.150,00 TL

675,00 TL

625,00 TL

775,00 TL

725,00 TL

350,00 TL

11.09.2019/15.09.2019- Yarım Pansiyon

945,00 TL

895,00 TL

1.150,00 TL

1.100,00 TL

625,00 TL

575,00 TL

725,00 TL

675,00 TL

350,00 TL

18.09.2019/22.09.2019- Yarım Pansiyon

845,00 TL

795,00 TL

1.000,00 TL

950,00 TL

525,00 TL

475,00TL

625,00 TL

575,00 TL

350,00 TL

25.09.2019-29.09.2019- Yarım Pansiyon

845,00 TL

795,00 TL

1.000,00 TL

950,00 TL

525,00 TL

475,00TL

625,00 TL

575,00 TL

350,00 TL

02.10.2019-06.10.2019- Yarım Pansiyon

845,00 TL

795,00 TL

1.000,00 TL

950,00 TL

525,00 TL

475,00TL

625,00 TL

575,00 TL

350,00 TL

 


İlke ve Şartlar

GENEL ŞARTLAR//SÖZLEŞME 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İPTAL – DEVİR ACENTE, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi kalkış saatinden 24 saat öncesinde iptal veya tehir edebilir. Bu durumda TÜKETİCİ'nin tazminat hakkı yoktur. Promosyon turların hiçbir şekilde iptali iadesi bulunmamaktadır. TÜKETİCİ'nin hiçbir şekilde tazminat hakkı yoktur. TÜKETİCİ, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. TÜKETİCİ, cayma hakkının süresi içerisinde kullanmamasına rağmen hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ACENTE'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. TÜKETİCİ tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. TÜKETİCİ'nin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır TÜKETİCİ ,gezinin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. TÜKETİCİ, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel ACENTE'sine sunmakla yükümlüdür TÜKETİCİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; ACENTE TÜKETİCİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde TÜKETİCİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. ACENTE gerekli gördüğü durumlarda TÜKETİCİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında ACENTE' hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. TÜKETİCİ bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir. ACENTE'nin olası tur iptali bildirimleri, her TÜKETİCİ' ye münferiden yapabileceği gibi, internet sitesinde de duyurabilir. TÜKETİCİ bu durumu peşinen kabul eder. REHBER TAVSİYESİ Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız. ÖNEMLİ NOTLAR Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır. Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir. Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden 38 Travel kesinlikle sorumlu değildir. Turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ' Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. ULAŞIM ARAÇLARIMIZ Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. OTOBÜSLER: (28 - 44 Kişi Sayılarında Kullanılır) MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima MIDIBUSLER: (19 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, MINIBUSLER: (13-18'e kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Tutulanlar


İstek listesine ekle
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya güncellenemez